Nekuřácká restaurace U Kalvárie – Moravská Třebová

no smokingNejen v Česku je bohužel zvykem neustále jen kritizovat a na Internetu je negativních osobních zkušeností dle mého názoru většina. Protože jsem člověk veskrze pozitivní a rád se odlišuji od davu jsem rád, že mohu někoho také pochválit, a to díky dnešnímu velmi příjemnému obědu v nekuřácké restauraci U Kalvárie, na kterou jsem narazil v Moravské Třebové.

Postřehy z mé návštěvy 8. 1. 2010:

 1. Jídlo: Kuřecí polévku z denního menu jsem dostal téměř hned, chuťově byla výborná, ale trochu „vodová“ (tedy málo masa, zeleniny, nudlí a pod.). No, aspoň ji nemohu nazvat „jako domácí“, protože to bych pak doma dostal k obědu suchý chléb ;-). Polévka byla příjemně horká, vzhledem k tomu že jsem přišel z venku zuřící sněhové kalamity ;-).
  Jakmile jsem dojedl polévku, už jsem měl na stole druhý chod – kuřecí plátek s broskví a „šéfem z Primy“ neoblíbeným sýrem. Mně to ovšem velmi chutnalo, ničeho nebylo málo a bylo to teplé tak akorát k jídlu. Jako příloha byly hranolky, které k mému potěšení vůbec nebyly mastné, a byly tak přesné slané, že jsem nemusel použít žádné dochucovadlo. Na talíři bylo i pár kousků zeleniny (okurek, rajče) na kterou si moc nepotrpím, ale protože byla čerstvá, snědl jsem ji také.
 2. Nápoje: Protože mám jako denodenní řidič a abstinent rád Kofolu, restaurace co ji má si u mne automaticky šplhne ;-). Někteří rádoby barmani – amatéři (nechci použít vhodnější, ale neslušný výraz) však neproplachují trubky, nebo před prvním načepováním neodpustí zvětralou část, takže Kofola pak smrdí i chutná jako zvětralé pivo. U Kalvárie bylo vše v pořádku, také proto jsem si dal k obědu 0,4 a ke kávě ještě 0,3 litru ;-).
  U kávy jsem servírku požádal o větší sklenici, namísto v českých restauracích obvyklých vyvrácených očí jsem U Kalvárie opět obdržel kladnou odpověď bez jakéhokoliv náznaku že jsem „nějaký divný“ ;-). Ke kávě byly přiloženy dva cukry, smetánka a malá sušenka, vše s logem značky kávy.
 3. Obsluha: Jak už vyplývá z mých popisů nahoře i dole, obě slečny byly příjemné, ochotné a rychlé, kéž by to tak restauraci U Kalvárie vydrželo co nejdéle. Když jsem jim nakonec poděkoval za nadstandardně dobré služby, slečny při své ochotě ani netušily co tím myslím. Konečně restaurace, kde mají host i obsluha stejný názor na to, jak mají vypadat služby!
 4. Prostředí: Restaurace U Kalvárie se prezentuje také jako „sportbar“, takže design je spíše strohý než honosný, ale na oběd při pracovní cestě či pro rodinu s dětmi je to plně vyhovující. Vše je nové a čisté, na důležité obchodní jednání bych si však tuto restauraci nezvolil.
 5. restaurace U Kalvárie - Moravská Třebová - interiér

 6. Hosté: Jelikož se v obleku a s notebookem nerad proplétám mezi rasisty či pravicovými extremisty (zejména v Praze jsou to bohužel často fotbaloví fanoušci), velmi se mi zalíbila myšlenka majitelů restaurace vystavit přes celou stěnu velké umělecké snímky s černochy (National Geographic?), které myslím podobnou sebranku od návštěv spolehlivě odradí ;-).
  V době oběda zde byl klid, slušná společnost a žádní místní nezaměstnaní opilci, jak se to v jiných restauracích bohužel často i v poledne stává.
 7. Nadstandardní služby: Obsluhu jsem požádal zda je možné si u nich dobít telefon (zásuvka u volných stolů nebyla), slečna mi ochotně a bez jakýchkoliv problémů vyhověla. Dokáži si představit reakci běžných servírek a číšníků, proto mne i tato zdánlivá drobnost potěšila a stojí podle mne za zmínku i pochvalu.
  Na stěně byly k dispozici tři tituly čerstvých novin, čehož jsem ke kávě velmi rád využil.
 8. WC: Na Česko neuvěřitelně čisté toalety se světly i pisoáry na fotobuňku, s velkým umývadlem včetně naplněného zásobníku na mýdlo, na osušení rukou možnost použít papírový ručník či fukar s teplým vzduchem. Vím že jsem moc náročný, ale kdyby ještě přidali vodovodní baterii na fotobuňku, bylo by to stoprocentní :-).
 9. Účet: Za vše výše uvedené jsem zaplatil příjemných 125 korun, restaurace přijímá i gastro poukázky Sodexo.
 10. Dostupnost: Restaurace U Kalvárie je sice vcelku zašitá, ale má velkou reklamu přímo u dálnice z Hradce Králové na Olomouc a v Moravské Třebové pak navigační cedulky u silnice. Na těch je uvedeno mimo jiné „nekuřácká restaurace“, právě proto jsem si do restaurace U Kalvárie našel cestu. Od dálnice je to jen pár minut a tak malá zajížďka za to určitě stojí.
  Chybou majitele (či reklamní agentury?) je, že logo restaurace je pro každého (testoval jsem na více lidech různého věku i pohlaví ;-)) kdo název ještě nezná zcela nečitelné a to, že se majiteli zřejmě líbí je zcela nepodstatné. Taky jsem podobnou chybu udělal u své první provozovny pár let po revoluci a trpělivě jsem pak každému vysvětloval, co že to vlastně mám na vývěsním štítě uvedeno :-).
  Když jsem se pak obyvatel Moravské Třebové ptal na cestu, musel jsem zkoušet sportbar, protože název U Kalvárie jsem ani po projetí kolem třech cedulí nerozluštil.
 11. Závěr: Máte-li cestu přes Moravskou Třebovou a chcete si dát dobrý oběd za rozumné peníze, aniž byste přitom celí zasmrádli od cigaret, mohu vám restauraci U Kalvárie rozhodně doporučit.
 12. Celkové hodnocení: Restaurace U Kalvárie ode mne dostává 9 hvězdiček z desíti možných!

restaurace U Kalvárie - Moravská Třebová - venek

KONTAKTY na restauraci U Kalvárie:

Adresa: Moravská Třebová, Strážnického 41
Telefon: 731 655 566
GPS souřadnice: Loc: 49°45’15.217″N, 16°40’35.279″E
Web: www.ukalvarie.cz

Znáte nekuřáckou restauraci, se kterou jste byli spokojeni? Napište nám o tom do komentáře pod článkem a při dostatku hodnověrných informací o dané restauraci zveřejníme obdobný samostatný článek!

Jeden komentář u “Nekuřácká restaurace U Kalvárie – Moravská Třebová”

 1. Dobrý post, na netě se člověk s takovými věcmi setká
  málo. Škoda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..