Philip Morris nově nabízí repasovaná zařízení IQOS ILUMA Refreshed

Zájem o bezdýmné alternativy mezi dospělými kuřáky, kteří by jinak pokračovali v kouření cigaret, nadále významně roste. Jak nakládat s vysloužilými zařízeními nebo použitými náplněmi, aby dopady těchto produktů na životní prostředí byly co možná nejnižší, řeší společnost Philip Morris programy na jejich opětovné využití. Nyní díky tomu v Česku a na Slovensku nově nabízí repasovaná zařízení IQOS ILUMA Refreshed, která zároveň splňují kritéria nejvyšší kvality.

Nabídka repasovaných elektronických zařízení je dalším dílkem v mozaice našich aktivit v oblasti udržitelnosti. Dbáme nejen na dopady samotné výroby našich produktů na životní prostředí, ale také na to, co se s nimi děje po skončení jejich životnosti. Řada IQOS ILUMA Refreshed je repasovaným dříve použitým zařízením, které uživatel vrátil na jedno z necelé stovky sběrných míst,“ říká Roman Grametbauer, manažer pro udržitelnost Philip Morris ČR. „Všechna zařízení, která nám zákazníci přinesou, v recyklačním centru pečlivě zkontrolujeme a roztřídíme. Ta neopravitelná jsou rozebrána a následně recyklována. Zařízení, která jsou vhodná k obnově či opravě, využijeme v souladu s přísnými normami pro kvalitu a bezpečnost k repasování a následnému prodeji. Od pouhého zpětného odběru elektrozařízení pro recyklaci se tak nyní posouváme k novému modelu, který je zaměřen také na opětovné použití našich výrobků,“ dodává Grametbauer.

Program obnovy elektrozařízení je součástí projektu CIRCLE. U zařízení vhodných k opětovnému použití dochází například k výměně vadných dílů nebo k výměně baterie, pokud má sníženou kapacitu. Celé zařízení je vyčištěno, dezinfikováno a vyleštěno, a samozřejmostí je aktualizace firmwaru. Repasovaná zařízení, označená na svém vnějším balení samolepkou „Refreshed“, jdou následně do prodeje na vybraných místech za zvýhodněnou cenu. Stejně jako všechny ostatní bezdýmné produkty je i IQOS ILUMA Refreshed určena výhradně dospělým uživatelům či kuřákům, kteří by jinak pokračovali v kouření.

Společnost Philip Morris v Česku a na Slovensku nabízí nejen zmíněné programy pro sběr a využití elektronických zařízení, ale i jejich náplní. Ty mohou uživatelé sbírat a odevzdávat do sběrných boxů, které jsou umístěny ve všech prodejnách IQOS. „Pro sběr použitých tabákových náplní jsme v roce 2022 odstartovali pilotní projekt, který předčil naše očekávání. Během loňského roku jsme pak od našich uživatelů vysbírali do našich sběrných boxů celkově 26,5 tun materiálu, z toho 15,4 tun v Česku a 11,1 tun na Slovensku,“ říká Karolina Nováková, manažerka produktové udržitelnosti společnosti Philip Morris. „Zároveň intenzivně pracujeme na jeho praktickém využití. Na Slovensku spolupracujeme se společností EcoButt, která naše vysbírané bezdýmné náplně zpracovává na pelety, které jsou poté využívány jako pojivo pro asfaltové směsi. První cesta na světě s příměsí tohoto recyklátu vznikla ve slovenském Žiaru nad Hronom v roce 2022. Spolupráce se společností EcoButt se nyní reálně rýsuje i v České republice, navíc zde probíhá spolupráce s VUT Brno nebo pražským ČVUT na výzkumu dalšího zpracování těchto náplní,“ dodává Karolina Nováková.

Od roku 2008 investovala společnost PMI více než 12,5 miliardy amerických dolarů do vědecky podloženého vývoje a komercializace inovativních bezdýmných výrobků pro dospělé, kteří by jinak pokračovali v kouření, s cílem zcela ukončit prodej cigaret. To zahrnuje budování hodnotících vědeckých schopností na špičkové úrovni, zejména v oblastech preklinické systémové toxikologie, klinického a behaviorálního výzkumu, jakož i postmarketingových studií.

Bezdýmné produkty společnosti PMI byly k 31. prosinci 2023 dostupné na 84 světových trzích a podle odhadů již zhruba 20,8 milionů dospělých kuřáků na celém světě přestalo kouřit a přešlo na IQOS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..