GLO a IQOS – přístroje na bezdýmé užívání tabáku

V září na český trh dorazí #glo – druhý přístroj na bezdýmé užívání tabáku, tento od British American Tobacco (BAT).

Byť GLO funguje zcela jinak, jde o přímou konkurenci přístroje #IQOS, který vyvinul a už přes rok i na českém trhu nabízí Philip Morris ČR a.s.

Zatímco Philip Morris již má díky delší době na trhu také klinické studie na lidech, a může tak tvrdit, že IQOS škodí lidskému zdraví podstatně méně než kouření cigaret, výrobce BAT zveřejnil teprve první laboratorní zkoušku, vykazující ovšem podobné výsledky, jako laboratorní testy IQOSu.

V ČEM JSOU SI PODOBNÉ:

 • IQOS i GLO nespalují tabák, takže neprodukují kouř, a pára z nich prokazatelně obsahuje až o 95 % méně potenciálně škodlivých látek, než kolik jich vzniká při kouření cigaret.
 • Užívání IQOSu i GLO je českým zákonem povoleno v restauracích i kavárnách, jestliže s tím majitel provozovny souhlasí.
 • Pro tabák určený jen k zahřívání zatím není státem stanovena spotřební daň, ceny v maloobchodech tedy mohou být libovolné, dle cenotvorby každého podnikatele (pokud ovšem tabákové náplně #NEOstiks pro GLO nebudou mít bezpečnostní hliníkovou fólii, a půjdou tedy kouřit stejně jako cigarety, mohla by se na ně vztahovat stejná spotřební daň jako na cigarety, a tím pádem by musely mít kolek s pevnou cenou pro všechny).

ČÍM SE LIŠÍ:

 • GLO je složeno z jediného dílu, takže uživatel drží v ruce celou krabičku.
 • IQOS je složen ze dvou dílů (nabíječka a nahřívač), takže uživatel drží v ruce jen tenký nahřívač.
 • GLO zahřívá tabák okolo tabákové náplně, tedy přes cigaretový papírek.
 • IQOS zahřívá přímo tabák zevnitř planžetou, na kterou se tabáková náplň narazí.
 • GLO zahřívá tabák až na cca 240°C, zatímco IQOS až na cca 300°C
 • Tabákové náplně #NEOstiks pro GLO jsou tenké jako slim cigareta, a obsahují také méně tabáku než #Heets – tabákové náplně do IQOSu.
 • Tabákové náplně #NEOstiks pro GLO obsahují tabák zpracovaný podobně jako pro cigarety (nařezaný na nitky), proto se dají kouřit stejně jako cigarety.
 • Tabákové náplně Heets pro IQOS obsahují tabák zpracovaný zcela jinak než cigaretový tabák, je slisovaný, takže by se nedal účinně kouřit ani po vložení do cigaretové dutinky.
 • Tabákové náplně #NEOstiks pro GLO mají filtr složen ze dvou částí.
 • Tabákové náplně Heets pro IQOS mají filtr složen ze tří částí, navíc je zde přírodní biopolymerový chladič.
 • GLO lze užívat 3,5 minuty a počet potáhnutí nepočítá (takže při více potáhnutích už na konci z GLO vdechujete jen páru s minimem nikotinu a bez příchuti), IQOS lze užívat cca 5 minut nebo 14 potáhnutí (takže pára z IQOSu až do konce obsahuje nikotin i aroma).
 • GLO se před použitím nahřívá cca 40 sekund, IQOS cca 20 sekund.
 • GLO lze znovu použít ihned, IQOS se po každém použití nabíjí 4 minuty.
 • Tabákové náplně #NEOstiks pro GLO (na snímcích) pocházejí z Rumunska, a nemají mezi tabákem a papírkem bezpečnostní hliníkovou fólii nařízenou Evropskou unií, a dají se tedy kouřit stejně jako cigarety.
 • Tabákové náplně Heets pro IQOS mají mezi tabákem a papírkem bezpečnostní hliníkovou fólii, nedají se tedy kouřit stejně jako cigarety, a nic nepropálí, když spadnou na ubrus nebo potahy v autě.

Prodej GLO a prvních třech příchutí tabákových náplní Neo v Česku bude spuštěn o půlnoci 22. 9. 2018 přes eShop www.MyGLO.cz, kde se již zájemci mají možnost registrovat.

Dále budou následovat kamenné obchody (menší sítě trafik, jako např. Traficon, čerpací stanice, apod.), od 24. 9. pak na českém trhu začnou působit obchodní zástupci BAT, tzv. Ambasadoři.

Ve většině postupů BAT převzal úspěšný model Philip Morris ČR, protože BAT Ambasadoři budou pracovat velmi podobně, jako IQOS partneři.
Budou tedy poskytovat až sedmidenní zápůjčky GLO, a věnovat se po celé ČR osobně zákazníkům, kteří si GLO chtějí vyzkoušet, nebo rovnou zakoupit.

Ceny GLO a Neo v Česku budou oficiálně zveřejněny až prvním dnem prodeje na eShopu.

Bezplatná infolinka – Centrum zákaznické péče GLO je 800610610.

Máte-li jakékoliv dotazy ke GLO či IQOSu, napište nám do komentářů, rádi vše zodpovíme.

20 komentářů u „GLO a IQOS – přístroje na bezdýmé užívání tabáku“

 1. Spousta mylnych informaci co se GLO tyce!!!! Prosim o napravu.Za BAT rada podam pravdive informace.

 2. Dobrý den Jano, děkuji Vám za názor, toto jsou mé poznatky jako odborníka na IQOS, který byl na několikahodinové přednášce o GLO.

  Jste-li produkt manažerem BAT, a máte k dispozici jakékoliv další zajímavé či pro uživatele užitečné informace, rád se s Vámi osobně sejdu a nové poznatky doplním do toho článku, nebo napíšu nový článek.

  Stačí mi napsat Vaše telefonní číslo do komentáře (nebude zveřejněn) nebo rovnou zavolat, a můžeme si dohodnout termín i místo schůzky.

 3. Pokud jste z Olomouce nebo z Ostravy, ráda si s Vámi sjednam schůzku a uvedu informace na pravou míru, případně předvedou a dám k vyzkoušení..pošlete li mi do mailu kontakt, ráda Vám zavolám a případně to můžeme probrat i telefonicky.

 4. Dobrý večer, mám možnost jako běžný uživatel srovnání Glo a Iqos. Vzhled: Glo vypadá tak trošku jako alkohol tester a to mu vážně ubírá na sexepealu. Iqos vypadá jako tlustá velká cigareta a to jde. Chuť: Glo sice má více příchutí ale vetšinou s mentolem, to může být zajímavé pro určitou skupinu uživatelů, ale pro silného kuřáka nic zajímavého. U Glo je chuť s umělou pachutí, nechápu proč to tak je, ale pachuť je v ústech, chuť nic moc cigaretě vzdálená, spíše jako e-cigareta. Iqos má opravdu příjemnou chuť, ale zase trošku víc smdí. Nicméně chuť podobná cigaretě vítězí. Údržba: vesměs bezúdržbová Glo se zdá jako výhoda, ale vyčistit Iqos tak složité není a děsí mě co je uvnitř Glo po třeba roce, půl roce … když se nečistí nijak. Pokud člověk hledá alternativu k elektronické cigaretě asi bych mu doporučila Glo. Pokud k cigaretě klasické tak Iqos.

 5. Pohybuji se především po Praze a středních Čechách, nemám problém se s Vámi sejít u Vás na centrále.

 6. Dobrý den jezdíte i do Šumperka děkuji měl bych o to zájem

 7. Dobrý den když jsem astmatik je pro mne neak škodlivý Glo? Dekuji

 8. Dobrý den, veškeré zdravotní záležitosti prosím vždy zásadně konzultujte jedině s odborníkem – tedy se svým lékařem, nikdy ne kdesi na internetu, ani na sociálních sítích.

 9. Kde se dá koupit za přijatelnou cenu ???měla bych vážný zájem

 10. Článek se jmenuje GLO a IQOS, o který z přístrojů tedy máte zájem?

 11. Dobry den, mam zajem o cigaretu glo. Da se hned koupit? Jsem od Loun

 12. Dobrý den, my GLO nenabízíme, doporučuji Vám se obrátit přímo na firmu British American Tobacco.

 13. Je možné vyzkoušet si a pak při spokojenosti zakoupit?

 14. Dobrý den, článek se jmenuje GLO a IQOS, o který z přístrojů máte zájem?
  Bezplatné zapůjčení nabízí oba dva výrobci.

 15. Dobrý den,
  jsem z Ostravy a chtěl jsem se zeptat, zda-li je možno zapůjčit GLO k vyzkoušení a zda-li existují i mentolové cigarety.
  Děkuji

 16. Dobry den, jsem silny kurak a zakoupil jsem si GLO na zkousku protoze mi IQOS smrdi jako seno, ale GLO se neda kourit, jakmile natahnu a sluknu zacnu kaslat a to jsem si koupil uz snad 6 ks ruznych krabicek. Cim to muze byt?

  Tom

 17. Dobrý den, IQOS si ode mne vyzkoušelo již přes tisíc kuřáků cigaret, nikomu z nich po otestování nesmrděl, mají s tím problém jen neuživatelé IQOSu (obvykle jen u varianty Amber), a hlavně naprostá většina uživatelů IQOSu již do 3 dnů (během bezplatné zápůjčky) zcela přestane kouřit cigarety.

  Dle Vámi uváděných příznaků GLO jen špatně používáte, doporučuji Vám kontaktovat svého GLO ambasadora, který Vás jako vyškolený odborník provede celým procesem.

 18. Dobrý den
  Zajímá mě cena výrobku, kterou jsem nikde nenašla.

  S pozdravem
  Mandlová

 19. Dobrý den, ceny se mění, každou chvíli jsou akce, takže ideální je využít nabídky bezplatného zapůjčení, a když Vám daný přístroj sedne, tak si ho pak koupíte.

  Cena u těchto přístrojů vážně není to rozhodující, jde především o ochranu zdraví kuřáka cigaret a jeho okolí.

  Orientačně Vám mohu říct, že například IQOS s dvouletou zárukou vyjde na necelých 500 korun, v ceně je přitom nabíječka a čistící sada, takže řekněme že v reálu vyjde přístroj jen na cca 300 korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..