O webu Tobacco.cz

Na doméně Tobacco.cz jsme v letech 1999 až 2005 pravidelně publikovali zprávy z oblasti tabákového byznysu, ve kterých jsme se snažili komplexně informovat o novinkách v oboru, zákonných normách, činnosti oborových sdružení a pod.. Po omezení tabákové reklamy jsme svou činnost přizpůsobili legislativě a specializovaný oborový B2B server Tobacco.cz tak sloužil jako informační zdroj pro obchodníky s tabákem.

Tabáčník - titulka 2003 - číslo mínus 3Na základě dlouholetých zkušeností z tabákového oboru (vlastnil jsem a řídil v letech 1993 až 1998 jeden z největších velkoobchodů s tabákem v ČR s ročním obratem až 3/4 miliardy Kč, založil jsem a první rok řídil dodnes fungující nákupní alianci nezávislých velkoobchodů s tabákem) jsme v roce 2003 začali vydávat také tištěný časopis Tobacconist, s výhradně adresnou distribucí prodejcům tabáku.

V nákladu 20 tisíc kusů tedy vyšlo první pilotní číslo tišteného časopisu Tobacconist (viz titulní strana nalevo), které jsme 30. 9. 2003 zdarma rozdistribuovali na 15 tisíc trafik, 4 tisíce hotelů a gastroprovozoven. Přes 500 kusů jsme zaslali přímo dovozcům, výrobcům a obchodníkům z tabákové byznysu, reklamním a mediálním agenturám.

Jelikož ze strany tabákových firem bohužel nebyl dostatečný zájem ani o internetovou, ani o tištěnou formu prezentace jejich výrobků, tištěný časopis Tobacconist vyšel pouze jednou. Další dvě čísla byla obsahově nachystána, ale chyběly finance na dotování jejich vytištění a distribuci.

Vzhledem k mému postupnému profesnímu přechodu do oboru telekomunikací jsme od ledna 2008 na doméně Tobacco.cz o tabákových výrobcích přestali psát a její obsah nyní věnujeme zdravotní osvětě.

Máte-li zájem o spolupráci či prezentaci vašich zdraví prospěšných produktů, napište nám prosím pomocí níže uvedeného formuláře (váš text nebude publikován), nebo nám můžete zavolat.

tobacco.cz - Google Analytics 2008-08 až 2009-07

Protože nám také internetová verze magazínu Tobacco.cz dlouhodobě byla spíše koníčkem, než profitujícím médiem, je nyní z pragmatických důvodů celý desetiletý redakční archív k prodeji.

Máte-li tedy zájem o celou databázi téměř tisíce článků, více než 3 tisíc obrázků a fotografií s tabákovou tématikou, loga tabákových firem, knihovnu českých i zahraničních tištěných časopisů o tabáku, firemních časopisů tabákových firem, archív tabákové reklamy z českých tištěných médií, archív ceníků a nabídkových katalogů tabákových firem, sbírku reklamních materiálů (zapalovače, zápalkové krabičky, propisky a pod.) s logy tabákových značek a firem, databázi kontaktů na tabákové výrobce, dovozce, všechny české velkoobchody i vybrané specializované maloobchody, kontaktujte mne prosím.

Na prodej je také slovní ochranná známka VIRTUAL TOBACCO SHOP, kterou máme v České republice zaregistrovánu od 22. 3. 2002 pro třídy 34 a 35:
(34) tabák, tabák v surovém stavu, tabák zpracovaný, tabák v balících a ve smotkách, tabák šňupavý a žvýkací, tabatěrky a tabákové výrobky, cigarety, cigára, doutníky, dutinky, fajfky, dýmky, cigaretové papírky, zapalovače, lulky, lulkové tabáky, zápalky, potřeby pro kuřáky, cigaretové krabice a pouzdra, cigaretové špičky a náustky, cigarillos, kuřácké soupravy;
(35) inzertní a reklamní činnost, zprostředkovatelské, marketingové, informační, databázové a poradenské služby v oblasti obchodu s tabákovými výrobky, včetně oblasti poskytování obchodních služeb prostřednictvím internetu

Jarek Jesenský, šéfredaktor
mobil: 7777 59 888

5 komentářů u „O webu Tobacco.cz“

 1. Vážený pane Chmátale,
  jako velkoobchodník jsem se vždy snažil držet zásady, že výrobce má vyrábět, dovozce dovážet, velkoobchod distribuovat a maloobchodník prodávat. Jen tak může dle mého názoru každý z nich dělat tu svou činnost co nejlépe.

  O samotnou možnost pěstování tabáku v ČR jsem se tedy vůbec nikdy nezajímal, nestíhal jsem bohužel ani to co jsem chtěl na 100%. Dokáži si představit, že s českou byrokracií může být těžší začít, než tabák pěstovat ;-).

  Každopádně bych si jako první písemně vyžádal stanoviska a požadavky minimálně od Ministerstva financí, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Ministerstva zemědělství a Ministerstva zdravotnictví, nic za to nedáte a co je na papíře s razítkem státního orgánu, to má na rozdíl od internetové diskuse skutečnou váhu.

  Podrobně bych si prostudoval znění zákona č. 353/2003 Sb. o spotřebních daních, zákona č. 110/1997 Sb. o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů a vyhlášky č. 344/2003 Sb., plus zákon č. 379/2005 Sb. o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami a o změně souvisejících zákonů.

  Dále bych oslovil Philip Morris v Kutné Hoře, kde dodnes sedí mnoho odborníků co se týče zpracování tabáku a jistě toho budou nejvíc ze všech v Česku působících obchodních firem vědět také o samotném pěstování tabáku.
  Nehledě na to, že by nebylo špatné od nich získat informace o tom, zda vůbec a za jakých podmínek by byli ochotni v Česku pěstovaný tabák vykupovat ;-).

 2. Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, koketuji s myšlenkou začít pěstovat tabák komerčně u nás v republice, postupně si sháním různé informace o pěstování, legislativě apod, bohužel všude narážím na názor, že tabák se smí u nás pěstovat pouze pro soukromé účely, mohl by jste mi o tom říci něco bližšího? Pokud jste byl majitel největšího velkoobchodu s tabákem, jistě tuto problematiku znáte velmi dobře. Pokud budete mít čas a náladu mi odpovědět na moje dotazy, budu Vám velmi vděčný. S pozdravem Chmátal

 3. Dobrý den,

  chci se zeptat, jaká povolení či oprávnění musím mít k maloobchodnímu prodeji tabákových výrobků?

  Díky za odpověď.

  Stejskal

 4. Dobrý den,
  pokud je mi známo, není pro běžný maloobchodní prodej tabákových výrobků potřeba žádné speciální povolení, měl by stačit Živnostenský list „nákup a prodej zboží“.
  Vždy je však vhodné se zeptat na živnostenském úřadě, pod který spadáte.

 5. Díky za odpověď a přeju hezký den.

  Stejskal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..