Značka IQOS dnes představuje na českém trhu novou bezdýmnou alternativu lil SOLID 2.0

Společnost Philip Morris International (PMI), prostřednictvím své dceřiné společnosti Philip Morris ČR a.s., dnes uvedla na trh bezdýmné zařízení společnosti KT&G, lil SOLID 2.0, které v České republice představila značka IQOS. Společně s ním uvádí také nové tabákové náplně Fiit.

 • lil SOLID 2.0 představuje novou generaci zařízení typu „vše v jednom“, které díky technologii rovnoměrného nahřívaní tabáku neprodukuje žádný kouř, ale pouze aerosol. Společnost PMI tak významně rozšiřuje stávající portfolio svých bezdýmných výrobků na českém trhu.
 • Doporučená maloobchodní cena zařízení lil SOLID se základním příslušenstvím je 890 Kč, doporučená maloobchodní cena tabákových náplní Fiit je 97 Kč.
 • „Naší ambicí je, aby všichni dospělí kuřáci, kteří by jinak pokračovali v kouření klasických cigaret, přešli co nejdříve na lepší alternativy a přestali kouřit ve prospěch svého vlastního zdraví, i zdraví svého okolí,“ uvedla Andrea Gontkovičová, generální ředitelka Philip Morris ČR a.s.
 • Dnešní představení lil SOLID značkou IQOS na českém trhu je výsledkem dohody podepsané mezi PMI a KT&G v lednu 2020. Společnosti PMI mimo jiné umožňuje exkluzivně distribuovat bezdýmné produkty KT&G mimo Jižní Koreu a neomezuje ji v distribuci vlastních řešení nebo výrobků třetích stran.
lil SOLID Cosmic Blue – zavřený

Tabákové náplně Fiit (aktuálně v Česku klasická příchuť Regular a mentolová Marine, sortiment se bude dále rozšiřovat) jsou rozměrově kompatibilní s tabákovými náplněmi Heets pro IQOS, takže je dle výrobce vzájemně lze kombinovat. Náplně Fiit a Heets mají odlišnou strukturu tabáku, zatímco Fiit má tabák kvůli kulatému nahřívacímu hrotu skládaný, Heets má kvůli křehčí ploché nahřívací planžetce spíše tabákovou hmotu.

Přístroje lil SOLID obou barev (Cosmic Blue a Stone Gray) již jsou ode dneška k dispozici na oficiálním e-shopu IQOS, v prodejnách IQOS, a také jsou v nabídce IQOS partnerů.

Zda se lil SOLID objeví také v síti trafik záleží na vyjednávání Philip Morris s jejich majiteli, přiznám se že nevím, jestli další výrobek a tabákové náplně do něj někteří trafikanti vůbec budou mít kam dát, i kdyby o novinku měli zájem 🤔.

lil SOLID Cosmic Blue – otevřený

Produkty lil SOLID a tabákové náplně Fiit splňují vysoké vědecké standardy společnosti PMI týkající se prokazování absence spalování a významného snížení škodlivých chemických látek ve srovnání s klasickými cigaretami.


Produktová nabídka:Produkt patří do kategorie systémů nahřívaného tabáku. Používá se výhradně s tabákovými náplněmi Fiit, které jsou k dostání ve dvou variantách.
🔹Fiit REGULAR: Aromatická tabáková směs obohacená o oříškové aroma
🔹Fiit MARINE
: Jemně pražená tabáková směs se svěží chutí obohacenou o chladivé mentolové aroma
Barevné provedení:Dvě barevné varianty COSMIC BLUE a STONE GREY
Velikost:V = 105,7 × Š = 30,8 × H = 21,4
Váha:99 g
Zahřívací technologie:Technologie rovnoměrného nahřívaní tabáku pomocí hrotu z nerezové oceli
Baterie:🔹dobíjecí Li-ion baterie
🔹certifikováno podle norem ISO s několika úrovněmi ochrany
🔹2.900 mAh
🔹nominální vstupní napětí: 5,0 V 2,0 A
Nabíjení:🔹napájecí adaptér
🔹kompatibilní s kabelem typu USB-C
🔹plné nabití trvá přibližně 2 hodiny
🔹stav baterie ukazuje LED kontrolka
Uživatelské rozhraní:🔹stavová LED kontrolka
🔹tlačítko pro ovládání
🔹vibrace
🔹nový duální čistící nástroj
Hlavní vlastnosti:🔹zařízení typu vše v jednom
🔹výkonná baterie
🔹nová technologie rovnoměrného nahřívání tabáku
🔹unikátní hrot z nerezové oceli
🔹3 po sobě jdoucí použití a celkem až 25 použití na plné nabití
🔹jednoduché intuitivní ovládání
🔹režim automatického čištění teplem
Co je to lil SOLID 2.0?
lil SOLID Stone Gray a krabičky Fiit
CIGARETAlil SOLID 2.0
Spaluje tabák v procesu hořeníZahřívá tabák pomocí hrotu z nerezové oceli
Produkuje kouř s pevnými částicemi na bázi uhlíkuProdukuje aerosol, který neobsahuje pevné částice na bázi uhlíku
Cigaretový kouř je směsí tisíců chemických látek, z nichž mnoho je škodlivých a potencionálně škodlivýchAerosol produkovaný zařízením lil SOLID obsahuje v průměru o 95% méně škodlivin než cigaretový kouř a je složen převážně z vodní páry, nikotinu a glycerinu
Pevné částice ulpívají na rukou, na vlasech, oblečení a okolíKapalné částice se odpařují a neulpívají na okolí
Cigaretový kouř zanechává skvrny na zubechAerosol z nahřívaného tabáku zanechává na zubech výrazně méně skvrn
Negativně ovlivňuje kvalitu vzduchu v interiéruNemá negativní vliv na kvalitu vzduchu v interiéru
Způsobuje pasivní kouřeníNezpůsobuje pasivní kouření
SROVNÁNÍ PRODUKTŮ

Uvedení těchto výrobků na český trh navazuje na další milníky na cestě PMI k dosažení světa bez cigaretového kouře. Philip Morris International odhaduje, že k 30. září 2021 bylo na celém světě 20,4 milionu dospělých uživatelů systému IQOS, z nichž 73%, což představuje přibližně 14,9 milionů dospělých kuřáků, zcela přešlo na IQOS a přestalo kouřit cigarety.


Máte-li jakékoliv dotazy, napište nám je prosím do komentářů, rádi je zodpovíme.

7 komentářů u „Značka IQOS dnes představuje na českém trhu novou bezdýmnou alternativu lil SOLID 2.0“

 1. Jsem nadšena z kouření bez zápachu, ale mám nepříjemný pocit na jazyku. Jazyk mi brni jako po opatení horkou vodou. Mám přístroj dále používat?

 2. Všechny zdravotní problémy při užívání (nejde o kouření, protože vdechujete páru, nikoliv kouř ) přístrojů na zahřívání tabáku vždy doporučujeme řešit s bezplatnou infolinkou výrobce (na vině může být např. technický problém přístroje, takže doporučí restart, nebo bezplatnou výměnu přístroje), a v případě opakování samozřejmě svého lékaře.

  Konkrétně přístroje IQOS používají již milióny lidí na celém světě, a tento nepříjemný pocit při užívání IQOSu samozřejmě nemají (to by ho hned zahodili), takže jde o nějaký individuální problém.

 3. Jaký je prosím úplný rozdíl ve složení fiit a Heets? Ke klasickým cigaretám jsem si již vytvořila úplný odpor. Ale zajímám se právě o tuto náhražku. Děkuji za odpověď.

 4. Dobrý den, tabákové náplně Heets i Fiit v Česku distribuuje společnost Philip Morris, a obojí lze využívat jak v přístrojích IQOS, tak v přístrojích lil SOLID.

  Vzhledem k zodpovědnosti a transparentnosti Philip Morris lze předpokládat, že tak jako garantují složení a minimální zdravotní rizika (až o 95 % nižší než u kouření klasických cigaret) při užívání svých tabákových náplní Heets, bude tomu tak také u náplní Fiit, jinak by si je Philip Morris nevzal do distribuce.

 5. Dá se také připojit k telefonu?děkuji… Markét

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..