Federální regulační orgány v USA prošetřují stížnost BAT na IQOS

Americká Komise pro mezinárodní obchod hlasovala v úterý 12. 5. 2020 ohledně vyšetřování soudního sporu týkajícího se výrobců cigaret British American Tobacco Plc a Philip Morris International Inc.

Dne 9. dubna podaly tři obchodní jednotky společnosti Reynolds American Inc. (R.J. Reynolds Tobacco Co., RAI Strategic Holdings Inc. a R.J. Reynolds Vapor Co.) žalobu pro porušení patentu zaměřenou na technologii, při které se vyrábějí Heets.

Mimo Philip Morris International (bývalé dceřiné společnosti Altria, která byla v roce 2008 vyčleněna) jsou žalovány společnosti Altria Group Inc. se sídlem v okrese Henrico a její dceřiná společnost v USA Philip Morris USA Inc.

Pobočky společnosti Reynolds žádají o dočasný a trvalý příkaz proti dovozu, prodeji a distribuci produktů IQOS společnosti Philip Morris International, a mluví o „zvýšené škodě“, jelikož tvrdí, že „porušení žalovaných bylo úmyslné, úmyslné a nelicencované. “.

BAT podala podobnou stížnost proti společnosti Philip Morris International u Komise pro mezinárodní obchod.

Stížnost se zaměřuje na pět patentů technologie tepelného zpracování, které společnost vlastní. Patenty byly vydány americkým úřadem pro patenty a ochranné známky v období od listopadu 2012 do prosince 2019.

Philip Morris International je obviněn z porušování patentů na produkty IQOS, které jsou označeny jako Marlboro HeatSticks.

Mezinárodní verze systému IQOS získala povolení k prodeji od Food and Drug Administration v dubnu 2019 – s výhradou, že to neznamená „tyto produkty jsou bezpečné nebo schválené FDA“. Společnost Altria má právo prodávat IQOS v USA na základě dohody se společností Philip Morris International.

IQOS 3 DUO

Altria Group Inc. poprvé představila IQOS na trhu USA ve městě Atlanta v září, a ve městě Richmond v listopadu 2019.

IQOS je doposud jediným přístrojem na zahřívání tabáku, povoleným FDA k prodeji v USA.

Zdroj: richmond.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..