Tři varianty přístrojů IQOS ILUMA a tabákové náplně TEREA nově také v Česku

Intenzivnější chuť která se navíc v průběhu užívání nemění, více aerosolu, snadnější potahování, jednodušší vkládání i vytahování tabákových náplní, minimální odér, žádná nahřívací planžetka, a hlavně už nikdy žádné čištění přístroje, to jsou hlavní benefity této novinky.

Philip Morris přichází nikoliv pouze s evolucí (to byl příchod IQOS 3 DUO po IQOS 2.4+), nyní jde díky nahřívání tabáku novou indukční technologií o skutečnou revoluci.

Zásadní pro uživatele je přechod na zcela nové tabákové náplně TEREA fungující pouze v přístrojích IQOS ILUMA, dosavadní tabákové náplně Heets a Fiit v novém přístroji vůbec nelze použít.

K uvedení třech variant nových přístrojů IQOS ILUMA a tabákových náplní TEREA na český a slovenský trh dojde 16. 11. 2022.

Exkluzivní předprodej pouze v prodejně IQOS v Praze Na Příkopech bude již 15. 11. od 19. do 22. hodiny.

V Evropě již je IQOS ILUMA v Itálii, Řecku, Španělsku a Švýcarsku, další země budou postupně přibývat. Pojedete-li tedy s některým z přístrojů IQOS ILUMA na dovolenou do jiné země než těch výše uvedených a na Slovensko, bude nutné si dostatečnou zásobu tabákových náplní TEREA vzít s sebou.

TABÁKOVÉ NÁPLNĚ:

Tabákové náplně TEREA obsahují uvnitř kovový plíšek který přístroj IQOS ILUMA pomocí indukce rozehřeje, takže tak jako u starších variant přístrojů IQOS dochází k zahřívání tabáku zevnitř tabákové náplně (proto je chuť intenzivnější), nikoliv zvenku přes papírek jako je tomu u některých konkurentů.

Tisková konference 14. 11. 2022 v Praze, uprostřed Andrea Gontkovičová, generální ředitelka Philip Morris ČR

Kovový plíšek přítomný v tabákových náplních TEREA je nutný pro spuštění nahřívání tabáku pomocí indukce v přístrojích IQOS ILUMA, proto když do nového přístroje vložíte starší tabákové náplně Heets a Fiit, nic se nestane (tabákovou náplň nepůjde nahřát), ani se přístroj nepoškodí.

Rozebraná tabáková náplň TEREA se od Heets liší dolní ucpávkou, kovovým plíškem uvnitř tabáku, a použitím už jen acetátu celulózy, což je bioplast z modifikované dřevní celulózy (dřevní buničiny).
Chladicí filtr (PLA filtr) v Heets je vyroben z modifikovaného materiálu na bázi kukuřice, filmu kyseliny polymléčné, který je považován za bioplast. Tento materiál se používá třeba ve zdravotnictví či v potravinářském a nápojovém průmyslu.

Pozor však na vložení tabákových náplní TEREA do starších přístrojů IQOS s nahřívací planžetkou (IQOS 2.4+, IQOS 3, IQOS MULTI, IQOS 3 DUO), kde by mohlo dojít ke zlomení planžetky o kovový plíšek uvnitř tabákových náplní TEREA, případně po zapnutí nahřívání k roztečení spodní ucpávky v tabákových náplních TEREA, a tím ke zničení přístroje!

Široká nabídka tabákových náplní Terea

Philip Morris na český trh uvede tabákové náplně TEREA ve všech variantách jako byly tabákové náplně Heets (plus jednu novinku navíc), takže každý kdo měl ve starších přístrojích IQOS svou oblíbenou příchuť, bude si ji moci kupovat i nadále.

Nové přístroje IQOS ILUMA, ILUMA ONE a tabákové náplně TEREA budou v první chvíli (od 16. 11. 2022) dostupné u všech IQOS partnerů, na IQOS prodejnách, a na oficiálním e-shopu IQOS.com, exkluzivní řada IQOS ILUMA PRIME bude k dostání pouze na prodejnách IQOS a e-shopu.

IQOS ILUMA PRIME

Stačí tedy jen zavolat svému IQOS partnerovi (nyní nově IQOS kouč) nebo se zastavit v jedné z IQOS prodejen, a můžete si přístroje IQOS ILUMA prohlédnout, vyzkoušet, a hlavně ochutnat jak nově chutnají tabákové náplně TEREA.

CENY TEREA:

Tabákové náplně TEREA budou stát stejně jako tabákové náplně Heets (aktuálně cca 112 Kč za krabičku), takže za kolik jste si je kupovali ve své trafice, na IQOS prodejnách, nebo na eshopu IQOS, tolik tam budou stát také tabákové náplně TEREA. Tabákové náplně určené k nahřívání tabáku nemají narozdíl od klasických cigaret pevně určené ceny, proto se ceny u různých prodejců mohou lišit.

Široký sortiment tabákových náplní TEREA

PŘÍSTROJE IQOS ILUMA:

Jádrem nové technologie SMARTCORE INDUCTION SYSTEM™ bez čepele je inovativní kovové tělísko vložené do tabákové náplně, potažené nerezovou ocelí pro konzistentní nahřívání tabáku místo jeho spalování. Náplně TEREA™ budou od 15. 11. 2022 k dostání v devíti variantách, a postupně budou přibývat další.

Délka jednoho použití (jedné tabákové náplně TEREA) zůstává podobně jako u klasické cigarety, tedy cca 6 minut nebo 14 potáhnutí, podle toho co nastane dříve.

Chytrá gesta: Upozornění, která si lze individuálně nastavit přes webové stránky IQOS. Viz postup jak se propojit své IQOS zařízení s aplikací pro nastavení.

Automatické spuštění nahřívání: Detekuje vložení tabákové náplně TEREA™ a automaticky spustí nahřívání (dostupné pro zařízení IQOS ILUMA PRIME a IQOS ILUMA). Komu automatické zapínání nahřívání hned po vložení tabákové náplně nevyhovuje, může si tuto funkci přes web IQOS vypnout (viz postup výše).

  • IQOS ILUMA PRIME: exkluzivní řada s otevíráním zboku, se zcela novým designem, a s většími možnostmi odlišení se. Indukční technologie a nové vychytávky včetně gest potěší, ale kdo nechce, může si je přes web IQOS vypnout (viz postup výše). Umožňuje dát si 2 tabákové náplně TEREA za sebou, pak je nutné vložit nahřívač do nabíječky, která na jedno nabití zvládne nabít nahřívač na cca 20 tabákových náplní TEREA.
  • IQOS ILUMA: design oblíbeného modelu IQOS 3 DUO s vyklápěním nahřívače do strany, samozřejmě s indukční technologií a s novými vychytávkami včetně gest. Umožňuje dát si 2 tabákové náplně TEREA za sebou, pak je nutné vložit nahřívač do nabíječky, která na jedno nabití zvládne nabít nahřívač na cca 20 tabákových náplní TEREA.
  • IQOS ILUMA ONE: malý a lehký přístroj 2v1, který navazuje na předchozí model IQOS MULTI. Nově má také indukční technologii, a zvládne již 20 tabákových náplní na jedno dobití, narozdíl od 10 u IQOS MULTI.

Čas potřebný k plnému nabití baterie přístrojů IQOS ILUMA PRIME a IQOS ILUMA: 135 minut (kapesní nabíječka), u IQOS ILUMA ONE je to 90 minut.

Přístroj IQOS ILUMA PRIME je dostupný ve čtyřech barvách: Golden Khaki / Obsidian Black / Jade Green / Bronze Taupe

IQOS ILUMA je dostupný v pěti barvách: Moss Green / Pebble Beige / Pebble Grey / Azure Blue / Sunset Red

IQOS ILUMA

IQOS ILUMA ONE je dostupný v pěti barvách: Pebble Beige / Pebble Grey / Denim Blue / Moss Green / Sunset Red.

IQOS ILUMA ONE

Všechna tři zařízení IQOS ILUMA jsou vyrobená z eloxovaného hliníku a z plastu.

Hmotnost a rozměry:

  • IQOS ILUMA PRIME: 171,5 gramů V = 117,2 × Š = 44,7 × H = 22,2 mm
  • IQOS ILUMA: 147 gramů V = 121,5 × Š = 47 × H = 23,4 mm
  • IQOS ILUMA ONE: 68,5 gramů V = 121,6 × Š = 30,6 × H = 16,4 mm
IQOS ILUMA PRIME s nahřívačem

CENY IQOS ILUMA:

  • IQOS ILUMA PRIME: 2.790 Kč
  • IQOS ILUMA: 1.690 Kč
  • IQOS ILUMA ONE: 1.090 Kč
První možnost prohlédnutí si a vyzkoušení přístrojů IQOS ILUMA

Bezdýmné tabákové výrobky společnosti Philip Morris International jsou ke 30. září 2022 dostupné na 70 trzích. Společnost PMI uvedla, že jejím cílem je do roku 2025 nabízet bezdýmné tabákové výrobky na 100 trzích. Zároveň odhaduje, že na celém světě již je přibližně 19,5 milionů dospělých uživatelů systému IQOS (vyjma Ruska a Ukrajiny), z nichž cca 13,5 milionů dospělých kuřáků zcela přešlo na IQOS a přestalo kouřit cigarety. Ambicí společnosti je, aby do roku 2025 nejméně 40 milionů lidí, kteří by jinak kouřili cigarety, přešlo na bezdýmné výrobky PMI. Kromě toho si společnost PMI klade za cíl, aby více než polovina jejích čistých příjmů do roku 2025 pocházela z bezdýmných výrobků.

1️⃣ To nutně nepředstavuje snížení rizika o 95 %. IQOS není bez rizika. Obsahuje nikotin, který je návykový. Je určen výhradně pro dospělé. „O 95 % méně“ znamená průměrné snížení hladiny široké škály škodlivých chemických látek (kromě nikotinu) ve srovnání s kouřem z referenční cigarety (3R4F). Viz důležité informace na www.IQOS.com.
2️⃣ Neklinická laboratorní studie provedená ve Švýcarsku s lidskými zuby a nejpoužívanějšími dentálními kompozity. Na rozdíl od skutečných podmínek nebyly zuby vystaveny jiným látkám způsobujícím zabarvení, které by mohly ovlivnit výsledky.
3️⃣ Studie provedená společností PMI v souladu se standardy ISO, která simuluje reálné životní situace a používá limitní hodnoty stanovené na základě existujících předpisů pro kvalitu vnitřního ovzduší. Při použití v prostředí, kde jsou respektovány regulační normy přiměřené ventilace.
4️⃣ Průměrné snížení hladiny široké škály škodlivých chemických látek (kromě nikotinu) ve srovnání s kouřem z referenční cigarety.

Další informace z tiskové konference budeme během dneška postupně doplňovat, své dotazy prosím pište do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..